Daily Help prowadzi stałą rekrutację osób, które chcą podjąć pracę jako opieka nad osobami starszymi w Niemczech. Proces rekrutacyjny ma charakter wieloetapowy. Rozmowa rekrutacyjna może odbyć się w siedzibie firmy (w centrum Sosnowca) lub telefonicznie (w przypadku kandydatek i kandydatów spoza województwa śląskiego).

Swoją ofertę kierujemy zarówno do Pań i Panów, którzy znają język niemiecki w stopniu przynajmniej komunikatywnym i dysponują doświadczeniem i referencjami, jak i do osób, które chciałyby rozpocząć taką pracę i nie znają języka niemieckiego.

Jeśli chcieliby Państwo spróbować, a nie jest to możliwe ze względu na brak znajomości języka, Daily Help wychodzi Państwu naprzeciw! W siedzibie firmy organizujemy darmowe kursy języka niemieckiego, wystarczy się zapisać i rozpocząć naukę.

 

Etap 1:

– Rozmowa telefoniczna, w trakcie której nasz konsultant przedstawia ofertę, warunki współpracy i pyta o ogólne informacje na temat doświadczenia i własnej oceny znajomości języka niemieckiego.

– Po pomyślnym przebiegu rozmowy telefonicznej nasz konsultant przesyła do wypełnienia na adres e-mail kwestionariusz osobowy.

– Z kandydatką/kandydatem ustalany jest termin kolejnego etapu rekrutacji – sprawdzenia znajomości języka niemieckiego. Opieka nad starszymi osobami w Niemczech wymaga jego dobrej znajomości. Przed rozmową sprawdzającą kandydatki i kandydaci otrzymają na adres e-mail wytyczne dotyczące przynależności do poszczególnych grup językowych. Osoby z okolic Sosnowca zostaną zaproszeni na rozmowę do siedziby firmy w Sosnowcu, natomiast znajomość języka kandydatów i kandydatek spoza województwa śląskiego zostanie sprawdzona w trakcie rozmowy telefonicznej.

Etap 2:

Po pomyślnym przebiegu rozmowy telefonicznej i zakwalifikowaniu do odpowiedniej grupy językowej konsultant wprowadzi dane kandydatów do bazy, poprosi o przesłanie referencji (jeśli kandydaci nimi dysponują), formularza ze szczegółową informacją o doświadczeniu oraz zdjęć i sporządzi profile, które są jednym z kluczowych elementów na dalszych etapach kwalifikacji. Opieka nad starszymi ma różny charakter, dlatego tworzymy profile uwzględniając różne aspekty.

Etap 3:

Do otrzymanych od partnerów niemieckich ofert dopasowujemy odpowiednich kandydatów z naszej bazy, kontaktujemy się z wybranymi osobami i przedstawiamy szczegóły zlecenia wraz z propozycją wynagrodzenia. Po uzyskaniu akceptacji opiekunki/opiekuna wysyłamy partnerowi niemieckiemu profile i czekamy na odpowiedź. Po otrzymaniu akceptacji wybranego kandydata rozpoczynamy przygotowania do wyjazdu.

Opieka nad starszymi i schorowanymi osobami to wyjątkowo ciężka i odpowiedzialna praca, wymagająca od opiekunek i opiekunów szczególnych predyspozycji. Cierpliwy, empatyczny, profesjonalny, pełen zrozumienia i życzliwości opiekun to prawdziwy skarb dla pacjenta i jego rodziny. Opieka nad seniorem, wykonywana z pełnym zaangażowaniem, oprócz adekwatnego wynagrodzenia, daje też satysfakcję i poczucie, że dzięki nam życie pacjentów jest lepsze.

 

Opieka nad osobami starszymi Niemcy

KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Zapraszamy do naszej siedziby w Sosnowcu na bezpłatny kurs języka niemieckiego dla osób zainteresowanych opieką nad starszymi. Kurs jest prowadzony przez wykwalifikowanego lektora, a zakres tematyczny zajęć – dopasowany do specyfiki zawodu. Szczególnie zależy nam, aby przekazywana wiedza była praktyczna. Uczymy tylko pomocnych w pracy i w życiu codziennym słownictwa i gramatyki! Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w dwóch małych grupach, co sprzyja lepszemu przyswajaniu materiału. Sprawiamy, że opieka nad starszymi osobami staje się prostsza.

Opieka nad seniorem – aktualne oferty:

Szukamy opiekunki do Pana 88 lat. Oferta od 25,05. TIMM

Szukamy opiekunki do Pana 88 lat. Oferta od 25,05. TIMM Wymagana dobra znajomość języka niemieckiego. Oferta w Belgii. Schorzenia pacjenta: związane z wiekiem trudności z chodzeniem początkowa demencja niewydolność serca inkontynencja Pacjent ma umiarkowane problemy z...

czytaj dalej

Szukamy opiekunki dla 86-latka. Oferta od 29,05 BERN

Szukamy opiekunki dla 86-latka. 80kg, 170cm wzrostu. Oferta od 29,05 BERN Wymagana dobra znajomość języka niemieckiego. Schorzenia podopiecznego: - związane z wiekiem problemy z chodzeniem (balkonik, wózek inwalidzki) - demencja - problemy ze snem - potrzebuje pomocy...

czytaj dalej

Szukamy opiekunki dla 88-letniego podopiecznego.Oferta od 22,05

Szukamy opiekunki dla 88-letniego podopiecznego.Oferta od 22,05 Wymagania: dobra znajomość języka niemieckiego Atrakcyjne wynagrodzenie. Informacje szczegółowe: • Mężczyzna, 88 lat, 75 kg, 165 cm • Problemy z chodzeniem spowodowane wiekiem • Nadciśnienie • Początki...

czytaj dalej

Szukamy opiekunki dla małżeństwa. Oferta od 21,05. HERT

Dla 92-letniego podopiecznego i 89-letniej podopiecznej poszukujemy życzliwej opiekunki, która zapewni im właściwą opiekę w życiu codziennym. Pani Hannelore porusza się samodzielnie, choruje na osteoporozę i początkową demencją, a pan Kurt ma problemy z chodzeniem i...

czytaj dalej

Szukamy opiekunki 79-latki. Oferta od 10,05. KLOT

Szukamy opiekunki 79-latki (waga 70 kg, wzrost 158 cm). Oferta od 10,05. KLOT Wymagana bardzo dobra znajomość języka niemieckiego. Schorzenia: – Po udarze lewostronnym – Po zawale – Częściowa inkontynencja – Paraliż lewostronny i zaburzenia percepcji – 4 stopień...

czytaj dalej

Szukamy opiekunki do Pani 88 lat. Oferta od 11,05.LOHS

Szukamy opiekunki do Pani 88 lat, 1,76 m wzrostu, 75 kg. Oferta od 11,05.LOHS Wymagana podstawowa znajomość języka niemieckiego. Schorzenia podopiecznej: -po udarze -problemy z ciśnieniem -reumatyzm w prawej ręce -inkontynencja -początkowa demencja -cukrzyca -alergia...

czytaj dalej